Etkinlikler

İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015

İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015 finali için geri sayım başladı. Büyük patlama 14 Kasım’da!

Türkiye’nin başarılı girişimcilik destek projelerinden İTÜ Çekirdek’in; kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe kadar farklı sektörlerdeki ticarileştirilebilir projeleri ödüllendirdiği İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’de geri sayım başladı.

Bu yıl 2.500 başvurunun yapıldığı İTÜ Çekirdek’ te 200 girişimci ön kuluçkaya kabul edildi. Bu senenin temasının“Geleceği Kaçırma” olarak belirlendiği BIG BANG 2015’in yarı finali 12 Kasım Perşembe günü finali ise 14 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’da, İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Toplam ödülün 1 milyon TL olduğu İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’te Genel Kategori ve geçtiğimiz yıl açılanBulut Bilişim Kategorisi’ne ek olarak bu sene hayata geçirilen Otomotiv Teknolojileri Kategorisi olmak üzere üç farklı alandan seçilen adaylar, fikirlerini işe dönüştürmelerini sağlayacak olan şirketlerini kurabilmek için yarışacak.

İTÜ Çekirdek’in sunduğu fiziksel ve eğitimsel tüm olanaklarından ücretsiz olarak yararlanan ve süreci başarıyla tamamlayan girişimcilerden seçilen İTÜ Çekirdek BIG BANGgirişimcileri, ürün geliştirme, iş planı hazırlama gibi yoğun bir eğitim sürecinden de geçiyor.  Girişimciler bunun yanı sıra yatırımcılarla tanışma ve profesyonel bir iş ağı oluşturma olanaklarıyla gelecekteki şirketlerini kurma yolunda çok önemli deneyimler kazanma fırsatı da yakalıyor. Ödüller ise girişimci adaylarına sermaye olarak veriliyor.

Web Sayfamız güncellenmektedir.