Stresi Kontrol Altına Alan Akıllı Bileklik: WellBe

Stresi Kontrol Altına Alan Akıllı Bileklik: WellBe

 

Akıllı bileklik WellBe, kalp atışlarını takip ederek stres seviyesini ölçüyor ve kullanıcısına rahatlama önerileri veriyor.

Giyilebilir teknoloji pazarı her geçen gün yeni birçok ürünle hızla büyürken, en çok dikkat çeken teknolojilerin ise sağlıkla ilgili olduğu görülüyor. Bu teknolojilerden biri olan akıllı bileklik WellBe, kullanıcıların stres seviyelerini kontrol ederek ihtiyaç durumunda rahatlama önerileri sunması ile dikkat çekiyor.

WellBe’nin en önemli özelliği kalp ritmini ölçerek kullanıcının stres seviyesini tahmin ediyor olması. Giyilebilir teknoloji pazarında kalp ritmini ölçen birçok ürün olsa da WellBe kullandığı algoritma ve kullanıcının stresle baş edebilmesi için verdiği önerilerle fark yaratıyor.

 

 

Akıllı telefon ile senkronize çalışan WellBe, kullanıcının stres seviyesi arttığında “Bir bardak su iç”, “Küçük bir esneme hareketi yap”, “15 dakika Yoga yap” gibi etkili önerilerde bulunuyor. Ayrıca meditasyon ve nefes alıp verme uygulaması ile de kullanıcısını yönlendiren akıllı bileklik, ahşap ve siyah tasarımları ile şıklığını da kanıtlıyor.

 

Henüz hayata geçirilmemiş bir proje olan WellBe, Indiegogo’da tanıtımı için açılan bağış kampanyasında 15 günde 100 bin dolarlık bir rakama ulaşmayı başardı bile.

Günlük iş temposunda çoğu zaman strese girdiğini fark etmeyen ya da bunu göz ardı edenlere önemli bir yardımcı olacak WellBe’yi önümüzdeki günlerde piyasada görebileceğiz.

Web Sayfamız güncellenmektedir.